Standardowo badanie USG sondą dopochwową wykonywane jest na fotelu podczas badania ginekologicznego. W razie potrzeby badanie USG może zostać rozszerzone o hydrosonografię czyli podanie do macicy roztworu soli fizjologicznej. Pozwala to na wykrycie i udokumentowanie obecności polipów i mięśniaków podśluzówkowych. Możliwa jest również biopsja śluzówki macicy (endometrium) pod kontrolą USG.

Diagnostyka i leczenie obfitych krwawień miesiączkowych jest szczególnym obszarem zainteresowania gabinetu.

Oferujemy również badanie USG z kontrastem ExFoam, które umożliwia sprawdzenie drożności jajowodów.

Dodatkowo w razie potrzeby podczas wizyty można wykonać ocenę mikroskopową czystości pochwy, test ciążowy czy badanie moczu za pomocą testów paskowych.

Ważne jest, aby nie zapomnieć o zabraniu ze sobą wyników poprzednich badań, kart informacyjnych leczenia szpitalnego czy wyników badań histopatologicznych.

Wizyta w gabinecie ginekologicznym trwa około 30 minut.

Wizytę najwygodniej jest umówić przez portal ZnanyLekarz.pl

W weekendy lub poza wyznaczonymi godzinami przyjęć istnieje możliwość umówienia wizyty w trybie pilnym - kontakt przez e-mail gabinet@ginekologsienna93.waw.pl
lub telefon komórkowy 501 358 888

Wizyta ginekologiczna

250 PLNzawsze z badaniem USG
  • test paskowy moczu
  • test ciążowy
  • badanie czystości pochwy
  • usunięcie wkładki
Cennik
 Gabinet ginekologiczny                    
porada z badaniem usg TV250PLN
usg ginekologiczne TV150 PLN
usg wczesnej ciąży150 PLN
założenie wkładki ( wizyta i USG w cenie )400 PLN
histerohydrosonografia ocena polipów i mięśniaków w macicy
( do ceny wizyty lub usg )
100 PLN

kolposkopia
plus ewentualnie badanie wycinków

od 250 PLN
Badanie drożności jajowodów ( ExFoam )800 PLN
usg ciąży 11-14 tydzień 3D/4D

250 PLN
usg ciąży 18-22 tydzień 3D/4D

250 PLN
  
usunięcie wkładki0 pln
Informacja dla pacjentek miesiączkujących

Na wizytę ginekologiczną najlepiej wybrać się w pierwszej fazie cyklu, tuż po miesiączce. Wtedy ocena USG macicy i jajników jest najbardziej miarodajna. Jest to również optymalny czas na wykonanie badania piersi czy pobranie cytologii. Należy pamiętać, aby na 2 dni przed pobraniem cytologii nie współżyć i nie wykonywać irygacji.

Kolposkopia

Badanie kolposkopowe nie wymaga specjalnego przygotowania. Podczas badania wykonywana jest zazwyczaj próba z kwasem octowym oraz próba z roztworem jodu. Dlatego należy zgłosić przed badaniem występowanie wcześniejszych reakcji uczuleniowych na preparaty zawierające jod. Badanie kolposkopowe może być rozszerzone o pobranie celowanych wycinków z tarczy szyjki macicy. Pobranie wyskrobin z kanału szyjki macicy oraz biopsję śluzówki macicy ( endometrium )

USG ginekologiczne 150 PLN

USG ginekologiczne najlepiej jest wykonać tuż po miesiączce czyli w pierwszej fazie cyklu. Jest to optymalny czas , w którym ocena śluzówki macicy oraz jajników jest najbardziej miarodajna. W razie potrzeby usg ginekologiczne uzupełniane jest o obrazowanie 3D oraz badanie przepływów naczyniowych metodą Dopplera.

USG wczesnej ciąży 150 PLN

 

Badanie to najlepiej jest umówić nie wcześniej niż 3 tygodnie po terminie spodziewanej miesiączki czyli około siódmego tygodnia ciąży. Założenie wkładki 400 PLN ( wizyta z USG w cenie )

 

Wkładkę najlepiej jest założyć ostatniego dnia po miesiączce 


USG CIĄŻY 11-14 tyg. oraz 18-22 tyg. 250 PLN

 

3D 4D oraz nagranie DVD w cenie